Puhastamine

Tark Plastiliin on lühiajaliselt tahke ja pikaajaliselt vedel. See viimane tähendab seda, et kui Tark Plastiliin jätta mingi riide vms. mitte-sileda materjali peale seisma pikaks ajaks, siis imbub ta sinna sisse. Parim on seda muidugi vältida, aga kui on juba juhtunud, siis mõned näpunäited, kuidas materjali taas puhtaks saada.

Siinkohal edastan teoreetilised juhised tootjalt.

Kui on Tark Plastiliin on kuskile kergelt kinni jäänud, siis esimese asjana tasub proovida suurema tükiga seda taguda. Nii peaks väiksem tükk suurema külge kõige paremini kinni jääma.

Kui see ei aita, aga siiski on nö pindmiselt kinni jäänud, siis võib suurema tüki veidikeseks pleki peale jätta ja siis ära rebida. Vajadusel korrata mitu korda. NB! Mitte jätta kauemaks kui 5 minutit.

Järgmise asjana tasub proovida 70% isopropüülalkoholi (ingl. k. Isopropyl Alcohol). Kõigepealt peaks tegema proovi materjali mittenähtava koha peal, et veenduda, et see alkohol ei riku materjali. Vala seda kinni jäänud Targale Plastiliinile peale – see peaks muutuma vedelaks ning kuivata salfrätikuga või riidest rätikuga.

Teatud juhtudel on puhastamisel abi olnud ka Fairyst.

Kui Tark Plastiliin on jäänud kinni sünteetilisele materjalile nagu nailon või polüester, siis isopropüülalkohol võib materjali kahjustada. Siis tasub proovida WD-40 (universaalõli) et Tark Plastiliin saada materjali küljest veidi lahti ja eemaldada see pinna pealtpoolt. Jällegi peaks enne proovima materjali mittenähtava koha peal, milline tulemus on õliga kokkupuutel.

Kui ülalmainitu ei anna tulemust, siis võib proovida keemilist puhastust. Kindlasti tuleb mainida et aine on silikooni baasil valmistatud.

Edukas ja ka mitteedukas puhastamise tagasiside on oodatud